facebook Op. Dr. İhsan Başaran | Estetik Burun Ameliyatı | devamı

POPO ESTETİK

POPO-KALÇA ESTETİĞİ

 

Vücutta olması gereken popo estetiği;

Poponun yan ve üst çukurluk bölgesi ile V çizgisinin bütün olarak orantılı olması gerekir. Popo da sayısız miktar da kas mevcut. Kasların erimesinden düzleşmesinden kalça da sarkmalar deformeler oluşur. Popo da ki kasların zayıflığı dik durmasını engeller. Yaşın ilerlemesi hızlı zayıflama doğumlar genetik yatkınlık  popo da ki sarkmaya birer sebebdir. Estetiği bu durum da düşünmek doğal görüntüye sahip olmak sağlığına kavuşmak iyi bir çıkış noktasıdır.

Çoğunlukla spor yaparak yürüyüş koşu jimnastik tarzın da hareketlerle sıklaştırma yapılmak istenir. Spor tabii ki hayatta gerekli aktivitedir. Biraz katkısı olur. Ama artık deforme olmuş, görsel açıdan sarkma hayli fazla, yürüyüşe engel, kıyafet seçimine engel ise koşular geri plan da kalmak zorunda. Estetiği bu zorlu noktada devreye sokmak gerekir. Kendi çabalarınızla baş edebileceğiniz türden değildir. Vücuda gereken konturu doğru estetiği operatör dr verir.

Yuvarlak ve sıkılığını kaybetmiş popo (kalça estetiği) için; uzmana-estetik cerrahına baş vurmak ilk seçenek olur. 30 ların sonlarında başlar fiziki sorunlar. Belki akla gelen ilk soru herkes de aynı popo şekli mi olmalı...

Herkes dik duran kalça yapısı ister. Belki de televizyonlar da ki sürekli göze çarpan sanatçılara özenti vardır. Asıl önemli olanın doktorun sorunlarınıza nasıl çözüm getireceğidir. Siz aklınıza takılan tüm popo sorularını sorarsınız. Doktor ise dikkatlice dinler ve sadece popo-kalça estetiğinin kişiye yaşamına sağlığına hatta en doğal haline nasıl ne yöntemle olduğunu anlatır. Hekim kesinlikle sizi başkasına çevirmek adına uğraşmaz bu onun adına doğru davranış  değildir. Sanatçı ya da başkası gibi değil size uygunluğunu  ön planda tutar.

Bacaklar ya uzun ya da bayağı  kısadır belde baldır da farklılık vardır. O zaman ne kadar dik olursa olsun o kişi de güzel durmayacaktır. Doktorun söylemleri bu açıdan önem teşkil eder.

 

Popo da ki deformeler için ne yapılmalı ?

Bu gün artık başarılı farklı teknikler uygulanmakta...

Öncelikle popo da ne sorun olduğuna bakılmalı, kilolardan oluşan gevşemeler, sarkmalar, düz görüntü, her şeyi uyguladım bütün diyetleri denedim,her sabah koşu yaptım uğraştım yine de alt taraftaki geniş gevşek görüntüden kurtulamadım şikayetleri baş gösterdiğinde imalı bakışlar olduğunda artık popo estetiğine popo sağlığına kavuşmanın vakti gelmiştir.

 

Popo büyütme estetiği;

Özel tasarımlı yan etkisi olmayan popo ya uygun ebatta seçilen protezler ile bunun yanı sıra yağ transferi gerektiğinde beraber uygulanan işlemdir. Acı hissettirmez tamamen kas altına yerleştirilir. Genel anestezi altında bazen kısmi anesteziyle protez takılır. Popo dikleştirme ya da büyütme de sık uygulanan yöntemdir.

Popo estetiği işlemin de izler popo (kalça) kıvrımlarına saklanır. 2-3 saat sürer. İşlem sırasında popo üst ve alt tarafından gerektiğin de kaldırma yapılır. Hekim popoda sadece protez takmakla değil popo (kalça) şeklinin düzgün durması için de uygulama yapar. Uygun şekilde toparlama sağlar. Aynı zaman da bacaklarla uyumunu da ölçer. Yani kişiye sadece popo-kalça estetiği yapmak değil amaç gerçek de nasıl göründüğüdür. Bacaklarla bel ile orantılı düşünülmezse dik yuvarlak popo olur evet ama oldukça geniş basenler olunca abartılı görünür ya da incecik bacaklar. Uzmanın görüşü bu konu da önemlidir. Bütün düşünür asıl yapılması gerekeni hesaplar.

Popo ve bacak estetiği beraber uyum içinde olmalı bütün olarak ele alınmalı. Görsellik önemli nokta önemli konudur.

 

Popo gerdirme estetiği;

Popo şekillendirme de diğer bir teknik ;

Eğer kalça da fazla deforme varsa sarkma gevşeme şişmanlık sonucu oluşan yağ birikintisi mevcutsa bedene uygun popo yapısı tasarlanırkenfazla deri kesilerek şekil verilir popo toparlanır.

İz kalır mı ?

İzler tabii ki olacak, popo (kalça) kıvrımlarına saklanacak şekilde yapılır. Abartılı olmaz ama izlerin tamamen silinmesi imkansızdır.

Ama şunu düşünmek gerekir...

Şekil olarak bozuk eğri büğrü yapıya sahip görsel olarak itici günlük yaşamı etkileyen kıyafette saklanamayan sağlıksız şekilsiz asimetrik popo (kalça) sahibi olmaktansa ufak tefek izlerle arkadaş olmak daha iyidir. Estetiği bu anlamda hayatımıza eklenen düzen kalite sosyal yaşamda rahatlık olarak düşünmek yeridir. 

 

Popo küçültme ;

Popo küçültme de beden bacaklar basen hepsi birden incelenir. Zayıf vücutta orantısız büyük popo-kalça ya da asimetrik görüntü vücudun üstünün alta göre dar küçük duruşu, yaşa ve yapıya ters düşen kaba şekil popo küçültme estetiği yapmak adına başlıca sebeblerdir.

Popo küçültme ile popo şekilllendirme de sağlanır. Genel de liposuction (liposakşın-yağ aldırma) yöntemiyle uygulanır. Oldukça küçük kanülerle yağ alınır. 2-3 mm lik ince aparatlarla sağlanır.

Doktorunuz size korse giyilmesi önerisin de bulunur.

Askılama yöntemini merak edenler; bu teknik popo estetiğinde uygun olmayan tek tercihdir.Yeterli ve uzun süreli değildir.

Popo-kalça ile şekil bozuklukları anormal yapılar sarkmalara çözüm sadece kadınlar özgü değil. Erkeklerin de fiziki sorunları popo estetiği konusun da rahatsızlıkları söz konusudur. Sağlık sıhhat görsellik ve doğal fizik erkek bireyler içinde kaçınılmaz konulardır. Kadınlara yapılan işlemler doktor tarafından değerlendirme yapıldıktan sonra erkeklere de uygulanır popo estetiği yapılır.

Bazı durumlarda kalça-popo estetiğin de yağ transferi yapılır.Gerekli durumlar da yağ aldırma uygulanır. Doktorun ve bireyin iletişimin de tüm sorunlar beklentiler yapılması gerekenler planlanır. Toparlanması gereken şekil bozukluğu olan popo bel karın ve bacaklarla kombine halinde ele alınır.

Cerrah estetiği yapmadan önce her zaman tüm vücudun uyumunu konturunu düşünür. Pek çoğunun belli yaşdan sonra geç başlayan sporlarla yanlış beslenmeyle kilo alıp vermelerle uzun uzun diyetlerle doğumlar sonrası oluşan deformelerle artık son nokta da ben de yaptırsam uygun mu soruları baş gösterir. İlk olarak cerrahla görüşmek fikir almak iyi başlangıç olabilir. 

Plastik Cerrahi Web Sitesine Hoş Geldiniz

Hayatın yaşamaya değer olduğunu bilmek en önemli püf noktası her halde. Aynalara ve kendine barışık olamamanın sıkıntısı azımsanmayacak kadar büyük orandadır. Sosyal hayatta çekilen huzursuzluk da artı cabası. Büyük kemerli burunlar hep ben burdayım dermişcesine görüntü verir. Ya da olduğundan daha yaşlı görüntüsü yayan sarkık kaşlar göz kapakları. Zorla saklanan gizlenen büyük ya da tam tersi küçük olup hiç bir kıyafette hoş durmayan memeler .Yelken görüntülü kepçe kulaklar. Erkek de ve kadın da yan belde göbek de artık sağlığı bozacak şekilde ki yağlar. Günlüş işleri bile yapamaz hale gelip sosyal yaşama uzaktan bakmak.....Yürüyüşleri bile zorla ağrılarla yüklü kilolarla yapmak. Uygun kıyafetleri bulamamak............

 • Yüz Estetiği

  Çevresel faktörler ,yer çekimi ,genetik yapı ,yaşın ilerlemesiyle istenmeyen cilt yapısı oluşur. Bunun normal haline dönüşmesi için yapılan operasyonların tamamına yüz estetiği denir.

  Devamı

 • Meme Dikleştirme

  Göğüs ; yapısında kas bulundurmayan , neredeyse yağ ve süt bezlerinden oluşan bir organdır.

  Devamı

 • Bacak Germe

  Yaşın ilerlemesiyle , yaş ilerlerken de alınan kilolardan bacağın içine bakan kısmında aşağı doğru sarkmalar kat kat yağ birikintileri ortaya çıkmakta.

  Devamı

 • Göz Kapağı Estetiği

  Gözlerimiz yani göz çevremiz bizim yaşlandığımızı en çabuk ele veren yerdir....

  Devamı

1

yeni! kadınlar için

Vücut &Estetiği
kadınlara Özel Ameliyat Teknikleri
2

YÜZ DOLGUSU

Yüz Dolgusu Sizin İçin ne Anlama gelir?
Dinç genç zinde görünmenin öz güven sahibi olmanın yolu estetikle tanışmakla doğru seçenek olur..